Na białej stopie…

Ostatnie zbiorowe polowanie w sezonie 2016/2017, odbyto w łowisku Trzemesna-las w dniu 15 stycznia 2017 roku. Tradycyjnie, rozpoczęte uroczystą odprawą, przeprowadzoną przez łowczego kol. Janusz Onaka.

Do polowania przystąpiło 21 kolegów, wraz z zaproszonymi gośćmi oraz naganką. W przepięknej zimowej scenerii, przy bardzo dobrych warunkach pogodowych, odbyto jedno z ciekawszych w sezonie polowań. Łowy od samego początku odbywały się w doskonałym, myśliwskim klimacie a atmosfera przyjaźni i koleżeństwa, trwała przez cały dzień.

 

Przejście na stanowiska

 

Podczas polowania, przeprowadzono wiele ciekawie pojedynków. Umiejętnie rozstawiona naganka a także celne strzały myśliwych, pozwoliły na pozyskanie czterech dzików oraz sześciu saren. Swymi umiejętnościami mógł pochwalić się również kol. Paweł Prendota, który za sprawą celnie oddanego do sarny strzału, został pasowany na Rycerza Św. Huberta.

 

Pasowanie kol. Pawła Prendoty

 

Całość polowania zakończyła myśliwska biesiada. Zorganizowana w środku kniei, wśród zasypanych drzew i trudno dostępnych traktów, wypełniła klimat tego wspaniałego dnia. Wyśmienitą kuchnią, po raz kolejny mógł pochwalić się gospodarz polowania kol. Marek Potempa. Nasz wytrawny kuchmistrz wraz z kol. Pawłem Prendotom, zorganizowali wspólnie sowitą ucztę. Wśród szumu lasu, przy lekkim mrozie, tradycyjnie już, uczestnicy łowów dysputowali, żartowali oraz snuli plany na przyszłość.

(DRz.) fot. K. Pasek

Powrót.

komentarze 2