Na białej stopie

Pierwsze iście śnieżne polowanie odbyło się w dniu 29 listopada 2015 roku. Zimowa sceneria oraz lekki mróz, przywitał myśliwych z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie.

Do odprawy stawili się najbardziej wytrwali w łowieckich trudach myśliwi. Nie zabrakło zaproszonych gości, wzmocnionej obsady naganki oraz gospodarzy polowania. Pierwsze mioty wypełnione obficie, przebiegającą z każdej strony zwierzyną, dały niezapomniane przeżycia obcowania z bliskością przyrody.

 

Przed pierwszym miotem
Przed pierwszym miotem

 

Do niespotykanych widoków należały przebiegające za sobą cztery lisy, gdzieś dalej zające omijające nagankę a za linią myśliwych koźlęta szybko uciekające. To właśnie przyroda i jej bogactwo należą do naszych „narodowych dóbr” a wytężona praca myśliwych, pozwala na utrzymanie populacji poszczególnych gatunków.

 

Przejście na stanowiska
Przejście na stanowiska

 

Pozyskany lis
Pozyskany lis

 

Po udanym polowaniu, gospodarze łowów tj. kol. Stanisław i Bartłomiej Chwistkowie, ugościli wszystkich w gospodzie koła. Ciepła strawa przygotowana wedle myśliwskich receptur była prawdziwym rarytasem a specjalnie wykonane nalewki dopełniły smaku tego niezapomnianego dnia.

(DRz.) fot. D. Rzepecki

Powrót.

Komentarz: 1