Na granicy obwodu

W zimowej scenerii myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie odbyli kolejne polowanie zbiorowe. Łowy zorganizowano w ostatnich dniach starego roku i było ono jedno z bardziej udanych w sezonie.  

Tym razem opolowano tereny miejscowości Trzemesna usytuowane na południowej granicy obwodu. Do odprawy stawiło się 24 myśliwych oraz 14 członków naganki. Bardzo trudny górzysty teren, dał się we znaki nawet najbardziej wprawionym nemrodom. Coraz to kolejne podejścia odkrywały nowe przygody. Nie obyło się bez ciekawych pojedynków czy emocjonujących chwil.

 

W trakcie przejścia

 

Kilka celnych strzałów pozwoliło na pozyskanie czterech dzików oraz czterech saren. Całość polowania zakończono myśliwskim poczęstunkiem przy akompaniamencie akordeonu, którego dźwięki uświetniły koleżeńskie spotkanie. Nasi zaproszeni goście umieli zadbać o atmosferę i klimat. Tym razem koło zaszczycone było wizytą trzech gości z jednego z bieszczadzkich kół łowieckich. Nasi podkarpaccy koledzy zachwyceni byli małopolskimi zwyczajami i koleżeńskim klimatem.

 

Wspaniałe chwile

 

Niebywałym akcentem było wspólne kolędowanie a także kosztowanie nietypowych jak na myśliwych specjałów. Otóż jeden z kolegów przygotował małopolski przysmak tj. drożdżówki podane z mlekiem. Ten wspaniały akcent wpisał się w klimat świątecznego spotkania, które trwało do późnych godzin.

(Dr)

Powrót.

Komentarz: 1