„Dzik” w Tuchowie…  

Ostatnie w sezonie polowanie zbiorowe zorganizowano w dniu 14 stycznia 2018 roku. Odbyło się ono w uroczysku Tuchów-Las, przy licznym udziale myśliwych oraz towarzyszącej naganki.

W przepięknych terenach ziemi tuchowskiej, myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, wzięli udział w kończącym sezon polowaniu zbiorowym. Do uroczystej zbiórki przystąpiło 16 myśliwych wraz z zaproszonymi gośćmi. Polowanie prowadził kol. Ryszard Wantuch, długoletni gospodarz łowiska a także wprawny i doświadczony myśliwy.

 

Chwile oczekiwania

 

W ciężkich trudach i przy wymagającym terenie, udało się przeprowadzić kilka ciekawych pędzeń. Sprzyjające warunki atmosferyczne, jak również doskonała atmosfera towarzysząca polowaniu, pomogły w realizacji założonych celów. Na pokocie nie zabrakło bowiem zwierzyny czarnej oraz płowej.

 

Ciepła strawa

 

Po długim i wyczerpującym dniu, myśliwi wraz z towarzysząca naganką wzięli udział w uroczystej biesiadzie. Spotkanie zorganizowano w drewnianej wiacie umiejscowionej w sercu łowiska. Gospodarze tym razem przygotowali myśliwskie przysmaki okraszone tradycyjnymi potrawami wydawanymi ze specjalnych bukłaków. Biesiada zakończyła się późnym wieczorem, jak zawsze w ciepłej i serdecznej atmosferze.

(DRz.) fot. K. Pasek

 

 

Powrót.

Komentarz: 1