Na łowy, na łowy, niech Bór Darzy!

Uroczyste „Hubertowskie” polowanie w Kole Łowieckim „Dzik” w Tarnowie zorganizowano w dniu 5 listopada 2022 roku. Do odprawy stawiło się 22 myśliwych, których przywitał prowadzący polowanie kol. Janusz Onak.

Przy względnie dobrej pogodzie, udało się zorganizować kilka ciekawych miotów. Otóż to sarna w zarośla zbiegła a dziki flankę ominęły. Zając z miedzy wyskoczył a lis dla hecy wbiegł do nory… Łowy zakończono przy dobrej atmosferze, królem polowania okazał się być kol. Paweł Chudzikiewicz.

 

Król polowania "Hubertowskiego" 2022
Król polowania „Hubertowskiego” 2022

 

Po zakończeniu polowania, myśliwska brać udała się do stanicy koła, gdzie zorganizowano iście królewski bal. Nie zabrakło wszelkich szynek, maści przekąsek, ryb oraz pieczonego dzika. Były tańce, dyskusje a także myśliwskie opowieści. Nie zabrakło również wspomnień a także zwrotu w przeszłość. Przywołano nieobecnych już członków koła, mających znaczenia dla jego rozwoju a także istnienia.

 

W trakcie balu
W trakcie balu

 

Impreza, przy wspaniałym akompaniamencie trwała do białego rana. Tańce, hulańce i dobra zabawa, zapewne długo pozostaną zapamiętane! Wielki podziw dla organizatorów, którzy w niebywały sposób zapewnili moc atrakcji.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

komentarze 2