Na ratunek uwięzionemu danielowi

Do trudnej sytuacji doszło w dniu 21 września 2015 roku. Późnym wieczorem, do Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, zatelefonowała mieszkanka gminy Skrzyszów, informując o uwięzionym w rejonie jej posesji danielu.

Do działań natychmiastowo przystąpili myśliwi oraz strażnik łowiecki z koła „Dzik”. Po zlokalizowaniu miejsca, przystąpiono do ratowania przestraszonego oraz bardzo wymęczonego zwierzęcia. Młody samiec biegnąć, zapętał się w ogrodzenie nowo wybudowanego domu. Z wielkim trudem, po przeszło godzinnej akcji, zwierzę zostało uwolnione i powróciło do naturalnego środowiska.

 

Uwalnianie zwierzęcia
Uwalnianie zwierzęcia

 

-od pewnego czasu obserwujemy nowe zjawisko związane z brakiem możliwości swobodnego przemieszczania się zwierząt. Budowa nowych dróg, zabudowań oraz ogrodzeń, powoduje nieodwracalną ingerencję w naturalny biotop zwierząt łownych. Brak możliwości swobodnego przemieszczania się zwierząt, spowodować może znaczący wzrost szkód łowieckich oraz zdarzeń komunikacyjnych. Potwierdzeniem czego jest dzisiejsza akcja – podsumowuje łowczy koła Janusz Onak.

Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie od lat pomaga rannym zwierzętom. Do chwili obecnej udało się uratować wiele zwierząt łownych oraz objętych ścisłą ochroną gatunkową. Zarząd koła w tym obszarze, współpracuje również z Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w Krakowie.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

Komentarz: 1