Nasi na mistrzostwach okręgu

W niedzielę 30.06.2013 roku, na strzelnicy sportowej w miejscowości Fiuk, odbyły się mistrzostwa okręgu tarnowskiego w strzelectwie. Tradycyjnie do udziału w zawodach zgłosili się członkowie  drużyny strzeleckiej z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, którą  reprezentowali: kol. Kazimierz Kozioł – kapitan, kol. Dariusz Milas oraz kol. Wojciech Pacocha. Zawody rozpoczęły się o godzinie 9.00, gdzie po zatwierdzeniu składów drużyn, omówieniu regulaminu i prawideł strzeleckich zawodnicy przystąpili do walki o miano najlepszej drużyny oraz strzelca tarnowskiego okręgu.

 

Uroczyste rozpoczęcie zawodów
Uroczyste rozpoczęcie zawodów

 

W zawodach wzięło udział 32 drużyny, czyli prawie 100 myśliwych. Uczestnicy do pokonania mieli kilka dyscyplin strzeleckich takich jak: krąg, oś, przeloty i oddanie strzału do przebiegającej makiety zająca. Bez wątpienia tylko wprawne oko oraz znakomite przygotowanie pozwoliło na osiągnięcie wymiernych wyników. Najlepszymi strzelcami okazali się koledzy z Koła Łowieckiego „Łoś” Tarnów. Reprezentanci Koła Łowieckiego „Dzik” również wykazali się doskonałą umiejętnością zgrywania przyrządów celowniczych, a uzyskane 16 miejsce, świadczy o coraz lepszej formie naszych zawodników.

 

Kolega Dariusz Milas na stanowisku
Kolega Dariusz Milas na stanowisku

 

Mistrzostwa okręgu to również znakomity czas dla najmłodszych pociech, dla których to  zostały zorganizowane liczne atrakcje w postaci konkursów, quizów oraz zabaw

Powrót.

komentarze 2

  1. Nie wiedziałem, że myśliwi mają swoją sportową konkurencję. Jak wystrzelacie dziki to przynajmniej zostanie wam strzelnica.