Nowe poletka zaporowe

Dzięki wytrwałej pracy myśliwych z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, tereny łowiska posiadają nowe poletka zaporowe. W maju adepci łowieckiej sztuki wraz ze starszymi kolegami przygotowali poletka, które to służyć będą zwierzynie dziko żyjącej. Takie leśne punkty rozlokowane są w miejscach, gdzie występują największe skupiska zwierząt. Służą one jako żerowiska, oraz miejsca ostoi zwierzyny. Głównym celem uprawy poletek jest ograniczenie występowania szkód łowieckich w uprawach rolnych. Bez wątpienia jest to jeden z najlepszych sposobów by powstrzymać ekspansję dzików na tereny rolnicze.
W pracach adaptacyjnych wzięli udział doświadczeni myśliwi, jak również stażyści, którzy to pod okiem starszych kolegów nabywają wiedzę dotyczącą właściwie prowadzonej gospodarki łowieckiej.

Obsiewanie poletka
Powrót.

komentarze 3

  1. Myślę że czarną dzicz powstrzyma kolo łowieckie tylko wtedy gdy wydarzy się tragedia, gdy dziki zjedzą już wszystkie uprawy i zaatakują człowieka bo będą na tyle głodne.To jest koło łowieckie z którym nie ma żadnego kontaktu i obywatele mogą liczyć tylko na siebie. Po zniszczeniu upraw nie można liczyć na żadną pomoc zacnych członków koła.

  2. Ja na kontaakt nie narzekam. Na stronie podany jest telefon i kontakt mailowy. Od kilku dni wymieniam mailową korespondencję i działa ona bez zastrzeżeń.