Nowy sezon rozpoczęty!

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, uroczyście rozpoczęli sezon łowiecki 2017/2018. Wydarzenie to było związane z corocznym Walnym Zgromadzeniem Członków Koła. Tegoroczne spotkanie zorganizowano w dniu 22 kwietnia 2017 roku, w stanicy koła.

Zgromadzenie, uroczystym powitaniem rozpoczął Prezes Koła kol. Czesław Malig. Po wyborze prowadzącego oraz sekretarza zabrania, przystąpiono do realizacji porządku obrad. W poszczególnych punktach, łowczy koła kol. Janusz Onak podsumował ubiegły sezon, jak również nakreślił plany do realizacji w obecnym. Nie obyło się bez analiz, szczegółowych wykazów a także finansowego bilansu.

Podsumowując, ubiegły sezon należał do najbardziej udanych w historii koła, czego efektem jest zdecydowane ograniczenie szkód łowieckich. Dzięki doskonałemu przegotowaniu a także organizacji polowań, myśliwi z koła „Dzik” pozyskali ponad 150 dzików. Jest to o 50% więcej niż przewidywał plan.

 

W trakcie obrad

 

Nie obyło się bez gratulacji oraz podziękowań. Najbardziej skuteczny myśliwy koła kol. Janusz Onak, otrzymał okolicznościowy dyplom oraz upominek. Nie bez znaczenia pozostaje, że kol. Janusz Onak, będąc łowczym koła, od lat skutecznie kieruje gospodarką łowiecką. Efekty, które widoczne są od lat, stawiają koło za wzór okręgu tarnowskiego.

 

Podziękowania dla kol. Janusza Onaka

 

W trakcie obrad, myśliwi koła mieli okazję smakować specjałów przygotowanych przez kończącą staż kandydacki kol. Annę Onak. Pieczołowicie przygotowane ciasta oraz różnego rodzaju słodkości, przypadły do gustu myśliwskiej braci.

 

Przy ognisku

 

Zgromadzenie zakończono tradycyjnie na wesoło i w dobrym tonie. Przygotowane przez kol. Macieja Chwistka ognisko, dopełniło uroku spotkania. Nie zabrakło pieczonych kiełbasek, karkówki oraz innych specjałów. Biesiada trwała długo a doskonałe nastroje ukazały świetną atmosferę panującą w „Dziku”.

(DRz.) fot. D. Rzepecki, A. Onak

Powrót.

komentarze 2