Ostatnia droga kol. Tadeusza Gbura

Zdecydowanie za szybko, za wcześnie, bez pożegnania czy uścisku dłoni… Odszedł prawdziwy fascynat łowiectwa, przyjaciel a w końcu człowiek wielkiego serca. Kol. Tadeusz Gbur opuścił nas w sobotę 23 stycznia 2021 roku.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w miejscowości do której przed laty przybył Tadeusz. To Zalasowa, skryta i urokliwa miejscowości, która była bliska sercu Tadeusza. To tutaj nasz kolega przemierzał leśne dukty czy strome zbocza. To właśnie tutaj codziennie doglądał dobrostanu zwierząt, dbając i troszcząc się o łowisko. Takiego zapamiętamy Tadeusza, człowieka niezmiernie radosnego, uczynnego a także wrażliwego na piękno przyrody.

Naszego wspaniałego Kolegę pożegnaliśmy uroczystą zbiórką przy udziale pocztu sztandarowego. W pożegnalnej mowie, Prezes Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie kol. Czesław Malig we wzruszających słowach odniósł się do postawy ŚP. Tadeusza Gbura, wskazując na jego wyjątkową osobowość, jako nemroda, myśliwego czy w końcu kompana łowów.

 

Prezes Koła żegna kol. Tadeusza Gbura

 

Kol. Tadeusz Gbur polował w Kole Łowieckim „Dzik” w Tarnowie od 2004 roku. Trzy lata później uzyskał uprawnienia selekcjonerskie, tym samym zaczął rozszerzać swoją pasję przedkładając to na doskonałą znajomość łowieckich tajników czy zwyczajów panujących w kniei. Kol. Tadeusz wielokrotnie uczestniczył w organizowanych przez Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie polowaniach dewizowych, ciesząc się uznaniem myśliwych polujących z różnych krajów świata. Zawsze uśmiechnięty i oddany swej pasji, niejednokrotnie służył wiedzą mnie doświadczonym kolegom.

 

Kol. Tadeusz Gbur w ukochanej kniei

 

W tym szczególnym dniu myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie pożegnali kol. Tadeusza oddając mu najwyższą cześć tj. symboliczną gałązkę złomu, którą na drogę wieczności każdy z będących na uroczystości kolegów mógł umieścić w nagrobku.

 

Ostatnie pożegnanie…

 

Nasz Kolega został pożegnany w sercu kniei, wśród szumu lasów, tak jak zapewne by chciał. Żegnaj Tadeusz… Do zobaczenia wśród braci w wiecznej kniei!

(DRz.) fot. D. Rzepecki

Powrót.

komentarze 3

  1. Kondoler , Tadeusz var en god jæger for os Danske jægere hilsen John G L Hansen