Pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej

Myśliwska pasja łączy w sobie działania na rzecz zwierząt ze służbą Świętemu Hubertowi. Wyrazem wiary, z szacunkiem do tego co najważniejsze i niezbywalne, jest coroczna pielgrzymka leśników i myśliwych do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej.

Była to już 15 jubileuszowa pielgrzymka, w której wzięli myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie. Wśród pielgrzymujących leśników i myśliwych, obecni byli przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie, Nadleśnictw Gromnik, Dąbrowa Tarnowska oraz Dębica a także myśliwi okręgu tarnowskiego. Uroczystość uświetnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich z Nadleśnictwa w Nawojowej, nadając mszy świętej uroczystą oprawę.

 

Delegacje pocztów sztandarowych

 

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, regularnie uczestniczą w pielgrzymkach do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Delegacja koła, wraz z wystawionym pocztem sztandarowym, to dumny przykład na wiarę i służebność wobec otaczającej przyrody, jej piękna i bogactwa.

Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, to główne Sanktuarium Maryjne diecezji tarnowskiej. Największym skarbem jest pochodzący z pierwszej połowy XVI wieku, słynący łaskami wizerunek Matki Bożej Tuchowskiej, który dzięki staraniom redemptorystów został ukoronowany 2 października 1904 roku. Co roku z inicjatywy braci redemptorystów, organizowane są msze święte dla leśników i myśliwych.

(DRz.) fot. J. Onak, Nadleśnictwo Gromnik

Powrót.

Komentarz: 1