Pierwsze polowanie zbiorowe w sezonie 2013/2014

W drugą niedzielę listopada, w Kole Łowieckim „Dzik” w Tarnowie, rozpoczął się sezon polowań zbiorowych. W ten deszczowy poranek, trzynastu myśliwych oraz ośmioro członków naganki, przystąpiło do odprawy prowadzonej przez Prezesa kol. Czesława Maliga. Omówione zostały kwestie bezpieczeństwa, zasady oddawania strzałów oraz wykaz zwierzyny przewidzianej w planie do odstrzału. Po jej zakończeniu oraz wylosowaniu stanowisk, uczestnicy polowania zostali dyslokowani w wyznaczone miejsca.

 

Losowanie stanowisk
Losowanie stanowisk

 

Początkowo trudne warunki atmosferyczne przekształciły się we wspaniałą słoneczną pogodę, a mokre od deszczu ubrania zaczęły powoli schnąć. Nie dano też długo czekać na pierwsze efekty, gdyż precyzja i doskonałe umiejętności pozwoliły pozyskać podczas jednego miotu, aż dwie sarny. Dokonał tego kol. Bartłomiej Chwistek, od zaledwie roku członek koła. Nie jest to pierwszy taki wyczyn kol. Bartłomieja, który będąc młodym myśliwym, ma już na swoim koncie wiele sukcesów.

 

Sukces kol. Bartłomieja Chwistka
Sukces kol. Bartłomieja Chwistka

 

Podczas polowania precyzyjnym strzałem wykazał się również kol. Wojciech Pacocha, który pozyskał jedną sarnę. Niestety czas spędzony na niwie natury biegnie szybko, a wspólnie spędzone chwile muszą się kiedyś skończyć. Po ogłoszeniu komendy „koniec polowania” prowadzący  Prezes koła kol. Czesław Malig, zorganizował uroczysty pokot, w trakcie którego podziękował wszystkim za sprawny i bezpieczny udział w łowach. Pogratulował również Królowi Polowania kol. Bartłomiejowi Chwistkowi celnych strzałów.

 

 

Uroczysty pokot
Uroczysty pokot

 

Uczestnicy polowania spędzili  następnie wspólne chwile przy ognisku. Były to czas na delektowanie się myśliwskimi specjałami oraz wysłuchanie opowieści z łowieckiego życia. Na następne polowanie przyjdzie czekać do 17.11.2013 roku, gdzie w łowisku Łęki Górne-Szynwałd pozyskiwana będzie głównie zwierzyna wyrządzająca największe szkody łowieckie. (tekst Dominik Rzepecki, zdjęcia kol. Krzysztof Pasek)

 

Powrót.

komentarze 2