Prac w terenie ciąg dalszy…

Tym razem z inicjatywy myśliwskiej młodzieży koła, zbudowano nową ambonę. Młodzi nemrodzi pod czujnym okiem łowczego, w minioną sobotę pracowali nad budową, tego tak bardzo potrzebnego w łowisku urządzenia łowieckiego. 

Pomysłodawcą i głównym inicjatorem prac był kol. Jakub Ciochoń, który od kilku lat gospodaruje w łowisku Ładna. Umiejscowienie nowej ambony ma ścisły związek z sugestiami oraz wskazówkami przekazanymi przez rolników gospodarujących w tym rejonie. Należy zaznaczyć, że dobra współpraca z mieszkańcami miejscowości Ładna, pozwala na podjęcie skutecznych działań w ochronie upraw. Jest to już kolejna ambona zbudowana przez kol. Jakuba Ciochonia, który każdego sezonu ambitnie przykłada się do myśliwskich obowiązków.

 

Budowa nowego urządzenia
Budowa nowego urządzenia

 

Obecnie Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie jest w posiadaniu kilkudziesięciu ambon. W ich skład wchodzą ambony stałe, lekkie-przenośne oraz przewoźne. Za ich stan oraz utrzymanie odpowiadają gospodarze poszczególnych łowisk. Ambony wykonywane są ze środków własnych myśliwych. Służą one nie tylko do wykonywania polowań ale również do podglądu i obserwacji zwierząt. Na niektórych ambonach umiejscowione są urządzenia rejestrujące, które pozwalają na kontrolowanie miejsc, w których dochodzi do procederu kłusownictwa.

(DRz.)  fot. J. Onak

Powrót.

Komentarz: 1