Siedziba Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie – sprzedana

Zarząd Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, informuje o sprzedaniu domku myśliwskiego w Pogórskiej Woli. Przedwstępną umowę w tej sprawie zawarto w dniu 31.03.2022 roku. Stronę koła reprezentował Prezes kol. Czesław Malig oraz Skarbik kol. Paweł Prendota. 

Decyzja o sprzedaży nieruchomości ma związek ze zlokalizowanym pod domkiem myśliwskim, złożem gazu ziemnego. Nowym właścicielem nieruchomości będzie Przedsiębiorstwo Górniczo Naftowo-Gazowe „Gaz – Systemy”, które również ma siedzibę w Pogórskiej Woli. Za wszystkie składniki nieruchomości, firma zapłaci ponad dwa miliony złotych w czterech ratach. Uzyskany przychód, zostanie wykorzystanie na budowę nowej siedziby a różnica w wydatkach zostanie wypłacona każdemu członkowi koła jako dywidendy, proporcjonalnie względem stażu w kole.

Jak wspomniał Prezes holdingu Jacek Nawrocki – złoża gazu zlokalizowane pod obiektami koła, pozwolą na zaspokojenie całkowitych potrzeb spółki, wynikających z dywersyfikacji paliwa jakim jest gaz.   

W obecnej chwili Zarząd Koła finalizuje zakup działki w nieopodal położonym Szynwałdzie. Nowa działka znajdywać będzie się w przysiółku Szynwałd-Kąty i ma 15 ar.

 

Porządkowanie przed sprzedażą

 

Jak stwierdził Prezes koła kol. Czesław Malig – sprzedaż nieruchomości, to doskonała okazja na wybudowanie nowego wielofunkcyjnego domku wraz z zapleczem gastronomiczno-hotelowym. 

(DRz.) fot. P. Prendota.

Powrót.

komentarze 4

  1. W gazach mówią już o kolejnych zakupach działek w Pogórskiej Woli i Skrzyszowie.

  2. Informujemy, że Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie nie sprzedało swojej siedziby. Nadal pozostajemy w Pogórskiej Woli a wszystkich „wkręconych” przepraszamy za ten prima aprilisowy żart 🙂