Sierpień w łowisku

W wielu rejonach łowiska, występować zaczyna szczyt sarniej rui. 15 sierpnia, to również początek sezonu na kaczki. Gdzie tylko woda w łowisku, odbywają się pierwsze kacze łowy, czy to z nagonką, czy na zlotach.

Od 21 sierpnia, rozpoczynamy również sezon na jelenie-byki. Choć w łowisku koła ich jak na lekarstwo, to jednak warto wybrać się na zasiadkę by podejrzeć co się dzieje. Jakie byki i w jakich miejscach się kręcą, intensywnie żerując przed zbliżającym się rykowiskiem. Pamiętajmy o zasadach selekcji oraz właściwym wyborze przedziwnej do pozyskania zwierzyny.

Dla myśliwych z koła „Dzik” sierpień, to również czas wytężonej pracy. Zaplanowane do wykonania czynności, nie pozwalają czekać. Remonty, przeglądy a także wszelkie modernizacje, to tylko cząstka realizowanych przez myśliwych koła prac. Obecnie trwają prace adaptacyjne przy myśliwskiej wiacie a także rozpoczęto budowę ogrodzenia. Wszystkie czynności realizowane są w czynie społecznym a materiały budowlane zakupione są przez myśliwych koła.

 

Prace przy uprawie poletek

 

Okres pełni lata, to również czas żniw. Przygotowane wiosną poletka, doczekały się zbiorów. To właśnie dzięki tzw. poletkom zaporowym, zwierzęta przebywają w przygotowanych miejscach, gdzie żerują a także mają możliwość spokojnego bytowania. Poletka w znakomity sposób ograniczają również łowieckie szkody, gdyż zwierzyna mając stałe miejsce egzystencji, nie przemieszcza się w inne rejony.

 W sierpniu polujemy na:

– jelenie szlachetne (byki) od 21.08

– sarny kozły,

– dziki: odyńce, wycinki, przelatki i warchlaki, lochy

– lisy, jenoty, norkę amerykańską i szopa pracza

– piżmaki od 11.08

– kaczki, krzyżówki, cyraneczki, głowienki i czernice od 15.08

Pełnia księżyca  przypada w dniu 26.08.2018 roku (niedziela).

(DRz.)  fot. Archiwum koła

Powrót.

Komentarz: 1