Święto plonów Gminy Tarnów wraz z myśliwymi!

Tegoroczne dożynki gminy Tarnów odbyły się w dniu 11.08.2019 roku w Zbylitowskiej Górze. Po raz pierwszy w tak ważnym dla społeczności święcie, udział wzięli myśliwi z Tarnowskiej Organizacji Łowieckiej, w tym koledzy z Koła Łowieckiego „Dzik”, „Ryś” oraz „Podgórskie” w Tarnowie.

Tysiące mieszkańców tarnowskiego regionu miało okazję uczestniczyć w tak wielkim wydarzeniu. Były tradycyjne obrzędy, konkurs wieńca dożynkowego, swojskie jadło a także ludowe występy oraz mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych. Tutaj szczególną aktywnością wykazały się tarnowskie Diany, organizując liczne konkursy oraz zabawy.

 

Łowiecka edukacja

 

Przedstawiciele tarnowskich kół łowieckich, również mocno włączyli się w całość tegorocznych dożynek. W wystawionych pawilonach promowano myśliwską działalność, rozmawiano o problemach rolnictwa a także omawiano aspekty naszej działalności. Niebywałym sukcesem okazała się degustacja potraw z dziczyzny, przygotowanych przez kolegów z Koła Łowieckiego „Podgórskie” w Tarnowie. Tłumy mieszkańców zachwalały myśliwskie specjały pytając, czy można gdzieś zakupić tak doskonałe wyroby.

 

Tłumy przy wydawaniu myśliwskich potraw

 

W tym szczególnym dniu, równie ważny wkład wnieśli myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, którzy to promowali współczesny model łowiectwa. Nasz pawilon odwiedził również Wójt Gminy Tarnów Pan Grzegorz Kozioł, który to z uznaniem podkreślił pracę myśliwych.

 

Działanie na rzecz wspólnego dobra

 

Całość święta dopełniły rozmowy oraz dyskusje z rolnikami i przedsiębiorcami zajmującymi się rolnym przetwórstwem. Nie bez znaczenie pozostaje również fakt, że Polski Związek Łowiecki wpisuje się w rolę pełnej współpracy rolnikami w kwestiach eliminacji łowieckich szkód a także zmniejszania choroby afrykańskiego pomoru świń.

Dla myśliwych udział w dożynkach Gminy Tarnów to wielki zaszczyt ale również i zobowiązanie. Nasi partnerzy czyli rolnicy oraz lokalna społeczność muszą wiedzieć, że dla nas myśliwych najważniejsza jest  pełna współpraca  – podkreślił Członek Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Tarnowie a zarazem Łowczy Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie kol. Janusz Onak.

Tegoroczne dożynki Gminy Tarnów pokazały jak ważnym jest udział przedstawicieli Polskiego Związku Łowieckiego w lokalnym święcie plonów. Współcześni myśliwi działając w poczuciu pełnej odpowiedzialności, wpisują się w pełen zakres rolniczej działalność. Nie bez znaczenia pozostaje stwierdzenie, że „łowiectwo jest na trwałe wpisane w kształt gospodarowania zasobami rolnymi”.   

(DRz.) fot. Urząd Gminy Tarnów, Janusz Onak

Powrót.

Komentarz: 1