Święto Policji w Kole Łowieckim „Dzik”

Jubileusz 95 – lecia powstania Policji Państwowej uroczyście obchodzono również w domku myśliwskim koła. Ta niebywała okazja dała również możliwość poszerzenia współpracy a także przedstawienia koncepcji i planów dalszej współpracy.

Lokalne obchody tego podniosłego święta zorganizowano 26 lipca 2014 roku z inicjatywy funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Skrzyszowie. Wśród uczestników spotkania nie zabrakło Wójta Gminy Skrzyszów Marcina Kiwiora a także przedstawicieli Kierownictwa Komisariatu Policji Tarnów-Centrum oraz zaproszonych myśliwych koła.

Spotkanie było również doskonałą okazją do omówienia spraw związanych z eliminowaniem zjawisk kłusownictwa. Wypracowano wspólne stanowisko w kwestii prowadzenia dalszych działań „Knieja”, których to realizacja rozpocznie się już od pierwszych dni sierpnia. Koncepcja prowadzenia działań, przewiduje silny nacisk na eliminację przestępstw i wykroczeń popełnianych na terenie obwodów łowieckich. Do najważniejszych należą likwidacje dzikich wysypisk śmieci a także walkę z kłusownictwem.

 

Działania "Knieja"
Działania „Knieja”

 

praca na rzecz łowiska to również służba wobec mieszkańców. Dbałość o czystości i porządek w łowisku służy nam wszystkim – podsumowuje  łowczy koła kol. Janusz Onak.

W trakcie spotkania nie zabrakło również czasu na pogawędki, myśliwskie opowieści oraz wspomienia z  trwającej już kilka lat współpracy pomiędzy Policją a kołem.

Kolegom w granatowych mundurach z okazji Święta Policji życzymy zadowolenia, satysfakcji z pracy oraz jak najmniej powodów do zmartwień.

(DRz.)  fot. archiwum

 

Powrót.

komentarze 3