Szkolenie w terenie

Ja co roku, myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, odbyli szkolenie z zasad posługiwania się bronią palną. Zajęcia połączono z obowiązkowym treningiem strzeleckim oraz przestrzelaniem broni kulowej.

Program szkolenia zrealizowano 25 czerwca 2016 roku. Do oficjalnej odprawy stawili się myśliwi polujący w kole „Dzik”. Pod nadzorem instruktorów oraz prowadzącego zajecia kol. Janusza Onaka, przystąpili do obowiązkowego zaliczenia przewidzianych konkurencji. Nie było to łatwe zadanie, ale wprawa i doświadczenie myśliwych z „Dzika”, nie pozwalały na puste strzały. Raz po raz, roztrzaskane na kawałki rzutki lądowały na ziemi.

 

Przed kolejną konkurencją
Przed kolejną konkurencją

 

Z każdym rokiem obserwujemy coraz lepsze wyniki. Jest to ważne, gdyż w łowisku nie ma miejsca na błędy, skutkujące zranieniem zwierzyny. Choć poziom jest wysoki, to przed nami kolejne treningi i wiele pracy – komentuje łowczy koła kol. Janusz Onak.

 

W koleżeńskim gronie
W koleżeńskim gronie

 

Szkolenie zakończono myśliwskim poczęstunkiem. Przy ognisku rozprawiano nad łowieckimi dylematami, opowiadano humorystyczne historie a także gawędzono o sprawach mniej ważnych. Jak zawsze w doskonałej atmosferze, z uśmiechem i pełnym koleżeństwie.

(DRz.) fot. Dominik Rzepecki

Powrót.

komentarze 2