Unijne granty dla koła!

Za sprawą złożonego wniosku, Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie, otrzyma unijne wsparcie na proekologiczną działalność. To niebywałe wyróżnienie otrzymało jedynie 61 kół z całej Polski!

Opiewająca na kwotę 238 tysięcy złotych, pula przyznanego grantu, wykorzystana ma być na zwalczanie europejskiego pomoru świń (ASF). Zgodnie z założeniami unijnego projektu, wskazana kwota ma przyczynić się do realnego wpływu na odstrzał nadmiernie rozwijającej się populacji dzików.

Zgodnie z ustaleniami przeprowadzonymi przez Zarząd Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, unijny grant będzie wykorzystany w zakup nowoczesnych myśliwskich ambon. Zgodnie z przyjętymi przez Zarząd Koła założeniami, zakupionych zostanie 30 ambon, spełniających unijne normy a także dostosowane do odstrzału zwierząt w każdych warunkach. Z uwagi, iż projekt nie jest objęty ustawą o zamówieniach publicznych, ambony wykona jeden z członków koła.

 

Wybrany projekt ambony

 

Na podstawie uchwały Zarządu Koła, do dnia 01.07.2018 roku, z terenu łowiska należy usunąć wszystkie ambony myśliwskie zbudowane przed 01.04.2015 rokiem. Za wykonanie powyższych wskazań odpowiedzialni są poszczególni gospodarze łowisk. Każdorazowe usunięcie urządzenia łowieckiego, należy skonsultować z łowczym koła.  Ambony, które nie zostaną usunięte, będą wywożone na koszt gospodarzy poszczególnych łowisk.

(DRz.) fot..archiwum

Powrót.

komentarze 3