V Hubertus Okręgu Tarnowskiego

Coroczną myśliwską tradycją są obchody dnia Św. Huberta. Tegoroczna uroczystość została zorganizowana w dniu 3 września 2017 roku i wzięli w niej udział członkowie Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie.

Ten wyjątkowy dzień, rozpoczęto uroczystą mszą świętą odprawioną w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Pilznie. We mszy udział wzięli zaproszeni goście oraz poszczególne delegacje kół łowieckich.

Po uroczystościach, w asyście orkiestry dętej, zorganizowano przemarsz pocztów sztandarowych wokół pilzneńskiego rynku. Nie zabrakło okolicznościowych zdjęć, gratulacji oraz ciepłego przyjęcia przez mieszkańców Pilzna.

 

Przemarsz pocztów sztandarowych

 

Dalsza część tego szczególnego dnia, zorganizowana została w „Dolinie Pstrąga” w miejscowości Machowa. Nie zabrakło przemówień, okolicznościowych adresów jak również wyróżnień i odznaczeń. Uroczysta forma spotkania, z czasem przekształciła się w luźną i koleżeńską zabawę. Przy akompaniamencie muzycznego zespołu, łowiecka brać bawiła się do późnych godzin nocnych.

 

W trakcie koleżeńskiego spotkania

 

W uroczystościach nie mogło zabraknąć myśliwych z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie. Jak zawsze w pełnym umundurowaniu, powadze i pełnej klasie, dumnie reprezentowali swoje koło. Nie bez znaczenia, w tym ważnym dniu, było wystawienie pocztu sztandarowego. Zaszczyt udziału w poczcie przypadł kol. Bartłomiejowi Chwistkowi, kol. Krzysztofowi Paskowi oraz kol. Piotrowi Kupcowi.

 

Delegacja Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie

 

Ten wyjątkowy dzień zapewne pozostanie na długo w pamięci wszystkich uczestników. W wymowny sposób ukazał bogactwo naszej myśliwskiej tradycji, koleżeństwo i działania dla wspólnego celu.

(DRz.) fot. UG Pilzno, J. Onak

 

Powrót.

Komentarz: 1