Wigilijne łowy w kole „Dzik”

Zgodnie z myśliwską tradycją, polowanie wigilijne zorganizowano w Kole Łowieckim „Dzik” w Tarnowie, w dniu 18 grudnia 2016 roku. Odbyło się ono w urokliwym łowisku Wałki-las.

W świątecznym nastroju oraz koleżeńskiej atmosferze, na polowanie stawiło się 23 myśliwych oraz naganka. Nie zabrakło również przyjaciół koła, czyli zaproszonych gości.

Przed rozpoczęciem łowów, prowadzący polowanie kol. Janusz Onak, omówił zasady bezpieczeństwa, jak również określił taktykę wykonywania kolejnych pędzeń. Od samego początku, nie zabrakło ciekawych i widowiskowych pojedynków. Tym razem skuteczność oraz celność, pozwoliły na pozyskanie czterech dzików, lisa oraz zająca.

 

Przejście na stanowiska

 

W tym szczególnym dniu, Św. Hubert po darzył szczególnie, gościnnie polującemu w kole, kol. Piotrowi Kupcowi. Młody nemrod, bowiem jednym strzałem pozyskał dorodnego odyńca. Nie obyło się bez uroczystego pasowania, zgodnie z myśliwskim ceremoniałem. Tym samym kol. Piotr Kupiec, stał się rycerzem Św. Huberta.

 

Pasowanie kol. Piotra Kupca

 

Polowanie zakończono uroczystym pokotem, gdzie prowadzący kol. Janusz Onak, podziękował za sprawny i bezpieczny przebieg łowów. Następnie myśliwska brać, udała się na wigilijną wieczerzę. Sowicie zastawione stoły, rozgrzewający ogień z kominka a także urokliwy wystrój, pozwolił odczuć klimat tego szczególnego dnia. Organizatorzy wieczerzy tj. kol. Janusz Onak oraz kol. Zenon Skórski, zadbali by na stołach nie zabrakło tradycyjnych wigilijnych potraw.

Myśliwych z koła „Dzik”, odwiedził również Wójt Gminy Skrzyszów, Pan Marcin Kiwior. Gospodarz terenu, złożył serdeczne życzenia a także pogratulował dotychczasowych sukcesów.

 

Okolicznościowe przemówienie Wójta Gminy Skrzyszów

 

W atmosferze świąt, przy myśliwskiej uczcie, najstarsi nemrodowie opowiadali o swoich łowieckich przygodach. Nie zapomniano również o kolegach, którzy odeszli to krainy wiecznych łowów. Snuto również plany na przyszłość a także dysputowano o łowiectwie i polskiej przyrodzie. W tak koleżeńskiej atmosferze, trudno było opuścić to zacne grono.

(DRz.) fot. J. Onak, K. Pasek

Powrót.

komentarze 2