Wigilijne polowanie…

Do jednych z najwspanialszych chwili w łowieckim życiu należą uroczystości, które zostają w naszej pamięci na długie lata. Do takich należy właśnie myśliwska wigilia. Zorganizowana tradycyjnie w Kole Łowieckim „Dzik” w Tarnowie, odbyła się w dniu 22 grudnia 2019 roku.

Polowanie rozpoczęto uroczystą zbiórką. Do odprawy przed wigilijnym polowaniem przystąpiło 23 myśliwych oraz naganka. Wspólne łowy, w nastrojowym klimacie świąt przebiegały nader emocjonująco. Kilka udanych pojedynków a także wprawne oko i refleks, pozwoliły na pozyskanie saren, lisów oraz zajęcy.

 

W trakcie polowania

 

Po tym emocjonującym dniu, łowiecka brać przybyła do gościńca koła. Tam w cieple rozpalonego kominka i prawdziwie świątecznej atmosferze, czekała wigilijna wieczerza. Pieczołowicie przygotowana przez gospodarzy kol. Piotra Stańczyka oraz kol. Mateusza Zeljasia w szczególny sposób podkreśliła tradycję prawdziwej polskiej wieczerzy. Gospodarze w niezwykłej staranności zadbali o wszystkie wigilijne potrawy.

Nie obyło się bez okolicznościowych życzeń oraz ciepłych słów. Dla myśliwych były to również wielce wyjątkowe chwile za sprawą odwiedzin wyjątkowego gościa Wójta  Gminy Skrzyszów  Pana Marcina Kiwiora. Nasz gość w swym wystąpieniu, poruszył kwestie podejmowanych przez myśliwych działań związanych z minimalizacją występowania szkód łowieckich a także walki z chorobą dzików ASF, która to już napłynęła w nasze strony.

 

Świąteczne życzenia od Wójta Gminy Skrzyszów

 

Wigilijna biesiada trwała do późnych godzin a wspólne kolędowanie, dysputy i opowiastki podkreśliły znaczenie tego szczególne dnia.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

komentarze 4

  1. Zasadnym jest złożyć życzenia dobrodziejstw i sarmackich łowów. Darz Bór..!

  2. Nie widzę tutaj najstarszych nemrodów… Sama młodzież, czyżby starsi koledzy już nie polowali?