Wigilijnie w „Dziku”

Coroczną tradycją w Kole Łowieckim „Dzik” w Tarnowie jest organizowanie polowania wigilijnego. To jedyne i niezapomniane w łowieckim sezonie wydarzenie, łączy myśliwską brać.

Tegoroczne „wigilijne” odbyło się w dniu 20 grudnia 2015 roku w łowisku Pogórska Wola. Bardzo dobre warunki pogodowe jak również wysoka frekwencja, pozwoliły na przeprowadzenie obfitego w emocje polowania. Odpowiednio prowadzone mioty, pozwoliły na kilka ciekawych pojedynków. Królem polowania został kol. Czesław Malig pozyskując dorodnego lisa.

 

Gratulacje dla króla polowania
Gratulacje dla króla polowania

 

Po polowaniu brać koła została ugoszczona w myśliwskiej stanicy, gdzie gospodarze polowania przygotowali wigilijną wieczerzę. Nie obyło się bez wzajemnych życzeń przy opłatku, wspomnień o tych co odeszli a także uścisków, rozmów i po prostu bycia razem.

 

Życzenia od Zarządu Koła
Życzenia od Zarządu Koła

 

Myśliwska wigilia
Myśliwska wigilia

 

Koledzy Zbigniew Zeljaś i Krzysztof Pasek zadbali o sowicie zastawiony stół. Tradycyjny karp, wyśmienita kapusta z grochem a także ryba w cieście dopełniły świąteczną atmosferę. Wigilijne spotkanie trwało do późnych godzin, bo jakże trudno rozstać się w tak zacnym gronie.

(DRz.) fot. K. Pasek

Powrót.

Komentarz: 1