Wiosenne prace w łowisku

Wiosna to okres porządków, remontów oraz wszelkich prac gospodarczych. Wiedzą o tym myśliwi, dla których ta najpiękniejsza pora roku, jest rozpoczęciem nowego sezonu łowieckiego. W ostatnich dniach członkowie z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie zajęci byli pracami w łowisku. Do najpilniejszych czynności a jednocześnie wymagających sporego zaangażowania sił i środków, należały remonty i konserwacje ambon, zmiana ich lokalizacji, jak również budowa nowych. Ostatnie prace nad urządzeniem łowieckim potocznie zwanym amboną zainicjował kol. Krzysztof Pasek. Plan oraz główne wykonanie zrealizował  kol. Józef Żurowski, który na swoim koncie ma już kilkanaście ambon własnej konstrukcji. Usytuowanie nowej ambony ma również związek z wizytą kolegów z Danii,  którzy w łowisku koła spędzą klika dni na wypoczynku, podglądzie i obserwacji zwierzyny łownej, a także na polowaniach.

 

Prace w terenie
Prace w terenie

Wiosenne prace to także inne czynności takie jak uprawa poletek, sprzątanie paśników oraz innych miejsc wyłożenia karmy w zimie. To właśnie sprawna organizacja prac członków koła  spowodowała również obsianie poletek zaporowych na terenie łowieckiego obwodu. Niewątpliwie realizowana od kilku lat uprawa zbóż,  przyczynia się do zatrzymania ekspansji dziko żyjących zwierząt na tereny rolne mieszkańców gminy.

 

Obsiewanie poletka
Obsiewanie poletka

 

Powrót.

komentarze 4

  1. zastanawiam sie jaki wplyw maja poletka na zmniejszanie szkod. Czy kolo dysponyje takimi danymi? Czy prowadzone sa jakies badania? Pytam bo jezeli faktycznie to taka dobra sprawa to czy w nieuzytkach i ugorach nie mozna by obsiac takowych poletek. Z zyczeniami wielkich sukcesow!
    Mieszkaniec

  2. Ilu naprawdę myśliwych pracuje społecznie. A ilu to wykorzystuje i nie robi nic.