Wspieramy szczytny cel

Myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, po raz szósty uczestniczyli w koncercie charytatywnym zorganizowanym przez Wójta Gminy Skrzyszów Pana Marcina Kiwiora. To niebywałe wydarzenie, odbyło się przy dźwiękach legendarnego zespołu „Lady Pank”.

O potrzebie pomocy, działania oraz wspierania cennych inicjatyw, nie trzeba nikogo przekonywać. Nie pozostając obojętnymi, członkowie koła, przekazali na licytację figurę porcelanowego jelenia. Wykonany w okresie międzywojenny w holenderskich manufakturach, idealnie wpisał się w charakter imprezy. Przekazana figura, osiągnęła bowiem przewyższającą wszelkim oczekiwaniom kwotę licytacji!

 

Przekazana figura

 

Myślistwo to działanie połączone z pasją. Jeżeli w tym obszarze możemy jeszcze udzielać się charytatywnie, to czujemy się w zupełności spełnieni – tak w kilku słowach, udział w aukcji podsumowuje łowczy koła kol. Janusz Onak.

Cały dochód z koncertu przeznaczony zostanie dla pięciu osób przewlekle chorych z gminy Skrzyszów z każdego sołectwa po jednej, łącznie jest to ponad 65 000 zł.

Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie do samego początku wspiera koncerty charytatywne organizowane w gminie Skrzyszów. Dotychczas na rzecz licytacji przekazano rzeźby, łowiecką literaturę, skórę z dzika a także udział w kursie strzeleckim. Charytatywna działalność koła została również dostrzeżona przez Wójta Gminy Skrzyszów a także władze okręgowe PZŁ w Tarnowie.

(DRz.) fot. D. Rzepecki

 

Powrót.

komentarze 2