Wspólnie dla dobra łowiectwa

W dniu 10 września 2015 roku, w stanicy Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie, odbyła się narada Prezesów i Łowczych kół łowieckich działających w powiecie tarnowskim.

Inicjatorem spotkania był nowo wybrany Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej kol. Roman Bukowski. W posiedzeniu nie zabrakło również Łowczego Okręgowego kol. Krzysztofa Łazowskiego.

Podczas narady Prezes Okręgowej Rady Łowieckiej kol. Roman Bukowski przedstawił koncepcję dalszego działania struktur Polskiego Związku Łowieckiego w okręgu tarnowskim. W swym wystąpieniu wskazał na potrzebę współdziałania poszczególnych kół łowieckich w kwestiach zmniejszania szkód łowieckich a także otwarcia na głos i potrzeby mieszkańców.

 

Uczestnicy obrad

 

Łowczy Okręgowy kol. Krzysztof Łazowski, przedstawił z kolei dotychczasową realizację wykonywania, wieloletnich planów łowieckich. Omówił również podstawowe zasady sporządzania rocznych planów łowieckich, oraz właściwego wykonywania inwentaryzacji zwierzyny.

 

100_6795
Wystąpienie Łowczego Okręgowego kol. Krzysztofa Łazowskiego

 

W przerwie spotkania, uczestnicy mogli delektować się zaserwowanym przez gospodarzy tradycyjnym bigosem. To ważne i nobilitujące dla koła wydarzenie, zakończyło się degustacją myśliwskich specjałów przygotowanych przez kol. Stanisława Chwistka.

 

Myśliwskie specjały
Myśliwskie specjały

 

Doskonała atmosfera, stworzona przez prowadzących naradę, pozwoliła na konstruktywne rozmowy, dyskusje oraz nowe pomysły. To ważne wydarzenie ukazało, że wspólnie ponad podziałami, można więcej.

(DRz) fot. D.Rzepecki

Powrót.

Komentarz: 1