Z wizytą w „Dziku”

Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie od lat wzbudza zainteresowanie myśliwych spoza naszego kraju. Doskonałe warunki do polowania, dbałość o tradycję a także myśliwska oprawa sprawie, że polowania dewizowe należą zawsze do bardzo udanych.

W ostatnich dniach w łowisku koła gościli trzej myśliwi z Danii. W trudnych warunkach pogodowych, przy męczących zasiadkach i podchodach, nasi koledzy mieli okazję poznać tajniki polskiego łowiectwa. Zafascynowani naszą gościnnością a także mobilizacją członków koła, wykonali odstrzał, pozyskując 19 kozłów oraz jednego odyńca. Dla naszych kolegów pobyt w łowisku to nie tylko polowania ale też wieczorne spotkania, gdzie uczyli się polskich zwyczajów a także łowieckiej tradycji.

Duńscy koledzy poznawali również polską kulturę. Uczestnictwo w zorganizowanych polowaniach było dla naszych gości ważnym przeżyciem. Z kraju skąd pochodzą, nie prowadzona jest gospodarka łowiecka na takim poziomie jak właśnie w Polsce. Duńscy koledzy chwalili również naszą działalność w kontekście hodowli zwierząt parzystokopytnych.

 

Wieczorne rozmowy

 

Duńczycy, z podziwem również odnieśli się do naszej polskiej gościnności oraz znakomitej atmosfery. Pobyt zakończyło pożegnalne spotkanie, połączone z wręczeniem upominków oraz pamiątek, Nasi koledzy otrzymali ostatnie wydanie „Łowca Tarnowskiego” oraz zaproszenie na dalsze łowy.

Dewizowcy z Łowcem Tarnowskim

(DRz.) fot. J Onak

Powrót.

komentarze 2

  1. Her fra Danmark takker vi alle for nogle gode lærerige og hyggelige dage som går hurtigt , hils
    hilsen John

  2. W imieniu Koła również serdecznie dziękujemy za pobyt, miłe chwile i zapraszamy za rok.