Zakończenie sezonu polowań zbiorowych

W niedzielę 11 stycznia odbyło się ostatnie polowanie zbiorowe w sezonie 2014/2015. Łowy te przeprowadzono w urokliwym łowisku leśnym, miejscowości Zalasowa.

Tym razem, ważna i odpowiedzialna rola prowadzącego polowanie, została powierzona kol. Ryszardowi Wantuchowi. Tradycyjnie już, bo polowania w Kole Łowieckim „Dzik” cieszą się znakomitym powodzeniem, do odprawy stawiło się 25 myśliwych w tym czterech zaproszonych gości. Nie zabrakło również naszych kolegów z naganki, którzy z niezwykłym poświęceniem wykonywali swoje obowiązki. Doskonałe warunki a także prawidłowe kierowanie polowaniem, pozwoliły na przeprowadzenie sześciu długich i wytężonych miotów.

Dla jednego z naszych gości, łaskawy okazał się św. Hubert. Gościnnie polujący kol. Grzegorz Mądel z KŁ „Bażant” Tarnów, pozyskał celnym strzałem pierwszą sarnę. By tradycji stało się za dość, Prezes Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie kol. Czesław Malig, dokonał uroczystego pasowania kol. Grzegorza na rycerza św. Huberta.

 

Pasowanie na rycerza św. Huberta
Pasowanie na rycerza św. Huberta

 

Po jakże wyczerpującym dniu, gospodarze polowania tj. kol. Kazimierz Ślusarczyk – zastępowany przez kol. Tadeusza Gbura oraz Marcin Milas przygotowali sowitą ucztę. Na świeżym powietrzu, przy ognisku, pośród bogactw kniei, biesiadowano aż do nocy.

 

Czas na ciepły posiłek
Czas na ciepły posiłek

 

Niestety na wspaniałe chwile polowań zbiorowych, przyjdzie nam czekać aż do przyszłego sezonu. Szkoda, bo chwil tak wspaniałych nie można zatrzymać, można je mieć w sercu, by czasem powspominać…

(DRz.)  fot. D. Rzepecki

Powrót.

Komentarz: 1