Zakończenie zbiorowych polowań

Doskonałym dopełnieniem łowieckiego sezonu było odbyte zbiorowe polowanie w dniu 15.01.2023 roku. Zorganizowane w łowisku Tuchów-las, zgromadziło wielu myśliwych oraz gości.

Polowanie rozpoczęto od uroczystej odprawy, gdzie prowadzący polowanie łowczy koła kol. Janusz Onak omówił prawidła polowania, wskazując na zwierzynę zaplanowaną do pozyskania. Na zbiórce stawiło się 22 myśliwych oraz zaproszeni goście. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych a także doskonałych humorach myśliwych rozpoczęto ostatnie już w tym sezonie zbiorowe polowanie.

W trakcie łowów nie zabrakło ciekawych sytuacji. Otóż wataha dzików sprytnie uciekła nagance, tudzież rudel saren ominął flankę. Podsumowując, polowanie zaliczyć należy za udane. Na pokocie bowiem znalazły się dziki, sarny oraz lis.

Po zakończonych łowach, myśliwska brać spotkała się na tradycyjnym poczęstunku zorganizowanym przez kolegów Mariusza Szatkę oraz Marka Potempę. Nie zabrakło tradycyjnych myśliwskich potraw, podawanych w trakcie humorystycznych opowiastek oraz wspomnieniach a dawnych czasach.

(DRz.) fot. J. Onak

Powrót.

Komentarz: 1