Myśliwski wielobój

Po raz kolejny członkowie Polskiego Związku Łowieckiego, zrzeszeni w tarnowskim okręgu, mieli okazję na wypróbowanie swoich strzeleckich umiejętności. To ważne wydarzenie, odbyło się w dniu 21 czerwca 2015 roku, na strzelnicy myśliwskiej w miejscowości Fiuk.

Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie reprezentowała doświadczona drużyna pod kierownictwem kol. Kazimierza Kozioła wraz z kol. Wojciechem Pacochą oraz kol. Leszkiem Chrupkiem. Z logiem koła na piersi, najlepsi strzelcy z koła przystąpili do zaliczenia kolejnych etapów.

 

Podczas zawodów
Podczas zawodów

 

Myśliwym przygotowano nie łatwe zadania, składające się z kilku wymagających konkurencji. Uczestnicy zawodów, wykazać musieli się umiejętnym strzałem do poruszającej się makiety zająca, przelotów w postaci rzutków, jak również oddania strzałów do oddalających się w różnych konfiguracjach latających celów. Tylko znakomite przygotowanie oraz doskonałe umiejętności, pozwoliły na osiągnięcie przez naszą reprezentację przyzwoitego wyniku.

 

Trudna konkurencja
Trudna konkurencja

 

Podczas zawodów nie zabrakło też innych atrakcji dla sympatyków łowiectwa. Chatka gilowa z myśliwską strawą oraz zimnymi napojami, sprostały oczekiwaniom najbardziej wymagających amatorów dobrego smaku.

 

Komisja strzelecka oraz sędziowie
Komisja strzelecka oraz sędziowie zawodów

 

Zwycięzcą pogratulować należy osiągniętych wyników a uczestnikom udziału w zawodach. Tak naprawdę nie o wynik tutaj chodzi lecz o spotkanie, strzelecki trening i dobrze spędzony czas.

(DRz.)  fot. K. Pasek

Powrót.

komentarze 2