Zimowe dokarmianie

W ostatnim okresie myśliwi z Koła Łowieckiego „Dzik” w Tarnowie zintensyfikowali wywóz karmy w łowisko. Za sprawą zalegającej pokrywy śnieżnej, karma została wywieziona do większości paśników usytuowanych na terenie koła. 

Dokarmianie odbywa się przynajmniej raz w tygodniu, do czasu ustania trudnych warunków. Specjalnie przygotowana latem pasza, jest wydawana na indywidualny stan myśliwych. Następnie pokarm przewożony jest w łowisko, do wcześniej przygotowanych paśników i podsypów.

 

Wydawanie zmagazynowanej paszy

 

Koło Łowieckie „Dzik” utrzymują na stałe 34 paśniki dla zwierząt parzystokopytnych oraz kilkadziesiąt podsypów dla bażantów i kuropatw. Utrzymaniem tych urządzeń zajmują się, przypisani do poszczególnych łowisk myśliwi. W trudnych zimowych warunkach, uzupełnienie wszystkich paśników jest nieraz bardzo trudne. Zasypane drogi a także nieprzejezdne leśne trakty powodują, że do wielu paśników trzeba dojść pieszo.

 

W trakcie przejścia

 

Myśliwi z koła „Dzik” dokarmiają zwierzęta również w okresie letnim. Służą temu utrzymywane przez koło poletka zaporowe z uprawą topinambura a także prowadzone uprawy owsa. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że stałe i regularne dokarmianie a także prowadzenie poletek, zatrzymuje zwierzęta w ostojach. To z kolei powoduje, że zmniejsza się uciążliwa dla mieszkańców ilość łowieckich szkód.

(DRz.)  fot. D. Rzepecki

Powrót.

komentarze 2

  1. I to naprawde jest prawdziwa dzialalnosci. To kolo od lat pracuje na swoja marke. Gratuluje i nie zwalniajcie tampa.