O szkodach, dla mieszkańców

Czym są szkody łowieckie, gdzie je zgłaszać a także o problemach związanych z ekspansją zwierząt łownych. To wszystko w programie Tarnowskiej.tv, zrealizowanym wspólnie z Kołem Łowieckim „Dzik” w Tarnowie. 

Poruszona tematyka skierowana jest do rolników, a także osób zajmujących się uprawami rolnymi zniszczonymi przez zwierzynę łowną. Zainteresowani mogą dowiedzieć się, gdzie szukać pomocy, komu przysługuje odszkodowanie a także jaką dokumentację należy złożyć by je otrzymać.

Kolejną kwestią poruszoną w programie, jest wskazanie na potrzebę współpracy mieszkańców z myśliwymi. Szybka wymiana informacji bowiem pozwala na podjęcie działań zapobiegawczych, w tym odstrzału nadmiernie występującej populacji zwierzyny łownej.

 

w trakcie reportażu
w trakcie reportażu

 

Więcej w programie:  

http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/12378,szkody-lowieckie-jak-i-gdzie-uzyskac-odszkodowanie.html

Koło Łowieckie „Dzik” w Tarnowie, od lat prowadzi działalność edukacyjno-informacyjną w kwestiach minimalizacji szkód łowieckich. Organizowane spotkania z mieszkańcami,  publikacje w lokalnej prasie a także spotkania przedstawicielami samorządu, pomagają zmniejszyć występujące zagrożenia. Do dyspozycji mieszkańców oddano skrzynkę mailową, w której można składać zapytania dotyczące szkód łowieckich. Udostępniono również telefoniczną bazę kontaktową myśliwych, którzy udzielą niezbędnych informacji.

Więcej w zakładce:

https://kldzik.pl/kontakt/.

(DRz.) źródło: Tarnowska.tv

Powrót.

Komentarz: 1